Криптовалюта як феномен нової фінансової інфраструктури: проблематика теоретичного осмислення та практичного використання
DOI:
https://doi.org/10.35774/econa2017.03.144Ключові слова:
криптовалюта, біткоїн, еволюція грошей, криптографія, альткоїни, цифрові гроші, фіатні грошіАнотація
В статі розкритті підходи до розуміння електронних грошей, та їх видів побудованих на криптографічних технологіях та протоколах шифрування даних. Електронні гроші стають все більш популярними серед користувачів Інтернету, в якості платіжних операцій і додаткових доходів. Це обумовлює формування нових економічних категорій та характеристик, які поступово входять в систему сучасного розвитку суспільства. Серед них варто виділити крипто технології, криптосистеми, крипто економіку, торгово-грошові відносини в основі яких біткоїн та альтернативні до нього крипто активи. Проаналізовано сучасні підходи до розуміння криптовалют та їх класифікаційних ознак, надано характеристики, що відображають переваги над фіатними грошима, а також окреслено напрями розвитку крипто валютного ринку та його сурогатів.
Посилання
Visual capitalist. (n.d.). Retrieved from: http://www.visualcapitalist.com.
Crypto-Currency Market Capitalizations. (n.d.). Retrieved from: http://coinmarketcap.com.
The Forum Bitcoin. (2014). Retrieved from: http://bit-labs.ru/otnoshenie-k-bitkoin-v-raznyh-stranah-mira.
Brechko, O. V. (n.d.). Vykorystannya tekhnolohiyi blokcheynu v zbalansuvanni finansovykh potokiv. Arkhitektonika upravlinnya zbalansovanym rozvytkom natsional'noyi ekonomiky. – S. 305-323.
Vakhrushev, D. & Zhelezov, O. (2014). Kriptovalyuta kak fenomen sovremennoy informatsionnoy ekonomiki: problemy teoretycheskoho osmysleniya. Naukovedenye, 5, 24. Retrieved from: URL: http://naukovedenie.ru.
Husyeva, I. I. (2017). Tendentsiyi rozvytku kryptovalyut na rynku Ukrayiny. Naukovyy visnyk mizhnarodnoho humanitarnoho universytetu, 1, 48-50.
Shcherbyk, E. (2017). Fenomen kryptovalyut: opyt sistemnoho opisaniya. Kontsept, 51. Retrieved from: http://e-koncept.ru.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензійні умови: автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях.
Якщо стаття прийнята до друку в збірнику наукових праць «Економічний аналіз» автор має підписати угоду про передачу авторських прав. Угода надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції збірника наукових праць.
Для всіх статей застосовується ліцензія Creative Commons CC BY-NC 4.0, яка дозволяє розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому науковому виданні.
Цією угодою автор засвідчує, що поданий матеріал:
- не порушує авторських прав інших осіб або організацій;
- не був опублікований раніше у інших видавництвах та не був поданий до публікації у інші видання.
Автор передає редколегії збірника наукових праць «Економічний аналіз» права на:
- публікацію статті українською (англійською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
- переклад статті англійською мовою (для статей українською мовою) та розповсюдження друкованої версії перекладу.
- розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською мовою), через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях тощо).
Автор зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
- Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
- Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних наукових робіт.
- Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
- Розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту збірника) на:
- персональних веб-ресурсах усіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги тощо);
- веб-ресурсах установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних веб-ресурсах відкритого доступу.
В усіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному сайті збірника є обов’язковим.