Вартість активів підприємств як базова компонента економічних відносин

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35774/econa2020.01.01.097

Ключові слова:

ціна, вартість, цінність, міжнародна фінансова звітність, справедлива вартість, ринкова вартість

Анотація

Вступ. Масштаби поточної фінансової кризи є наочним свідченням неефективності переважної більшості реалізованих економічних рішень, заснованих на традиційних принципах і парадигмах. Базовою компонентою економічних відносин є вартість активів. Вимогою Міжнародних стандартів фінансової звітності є відображення активів за їх справедливою вартістю, яка є вартістю в обміні.

Згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності існує чотирирівнева ієрархія визначення справедливої вартості, яка віддає вищі пріоритети ринковим внескам у визначення вартості, а мінімальний пріоритет віддається даним, визначеним самим підприємством на підставі його припущень і міркувань.

Проте, що переважна більшість об’єктів нерухомості промислових підприємств належить цим підприємствам на праві приватної власності і використовується у виробничому процесі. Тому для механізму ціноутворення життєво важливе розуміння того, як об’єкти нерухомості підприємств оцінюються власниками цих об’єктів.

Мета. Метою статті є дослідження теоретико-методологічних положень та розробка практичних рекомендацій щодо визначення вартості активів підприємств з метою прийняття менеджерських рішень.

Результати. Визначено відмінності між справедливою і споживчою вартістю. Доведено що для механізму ціноутворення життєво важливе розуміння того, як об’єкти нерухомості підприємств оцінюються власниками цих об’єктів. Запропоновано при визначенні використовувати ставку доходності, запропоновану замовником, а не визначену на ринковій основі.

Біографія автора

  • Iuliia Kalynichenko, Національний університет «Львівська політехніка»

    кандидат економічних наук,

    доцент,

    кафедра кадастру територій

Посилання

Smit A. (1962). Issledovanie o prirode i prichinah bogatsva narodov. Moscow: Socekgiz. [in Russian].

Rikardo D. (1955). Nachala politicheskoj ekonomii i nalogovogo oblozheniya. Moscow: Gospolitizdat. [in Russian].

Marks K. (2013). Kapital. Kritika politicheskoj ekonomii. Moscow: Mann, Ivanov i Ferber. [in Russian].

Bem-Baverk, Ojgen fon. (2009). Izbrannye trudy o cennosti, procente i kapitale. Moscow: Eksmo. [in Russian].

Tugan-Baranovskij M. Osnovy politicheskoj ekonomii. Retrieved from: https://archive.org/details/osnovy_politicheskoi_economii/mode/2up. [in Russian].

Marshall, A . (1993). Principy ekonomicheskoj nauki. Moscow: Progress [in Russian].

Sejs, S., Smit, D., Kuper, R., & Venmor-Rouland, P. (2009). Ocenka nedvizhimogo imushestva. Ot stoimosti k cennosti. Moscow: Rossijskoe Obshestvo Ocenshikov [in Russian].

IFRS 1. First-time Adoption of International Financial Reporting. Retrieved from: https://www.ifrs.org/issued-standards/list-of-standards/ifrs-1-first-time-adoption-of-ifrs/.

IFRS 13. Fair Value Measurement. Retrieved from: https://www.ifrs.org/issued-standards/list-of-standards/ifrs-13-fair-value-measurement/.

IAS 16. Property, Plant and Equipment. Retrieved from: https://www.iasplus.com/en/standards/ias/ias16.

Ratcliff R. (1964). A restatement of Appraisal Theory. The Appraisal Journal. Jan & April, 50 – 67; 258-291.

Завантаження

Опубліковано

2020-02-26

Номер

Розділ

Статті

Схожі статті

1-10 з 359

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.